LINGUAVIVA Language School Floransa Sanat Tarihi Kursu

İTALYA DİL EĞİTİMİ

LINGUAVIVA Language School Floransa

İtalyanca Dil Eğitimi ile Sanat Tarihi Kursu

İtalya Floransa merkezli LINGUAVIVA Language School İtalya’da Milan ve genç yaz programları verilen Lignano, Çin’de Şangay, Japonya’da Tokyo olmak üzere toplam beş merkeze sahiptir.

1976 kuruluş tarihli LINGUAVIVA Language School öğremcilerin İtalya’da kaldıkları süre boyunca eğitimlerini Floransa ve Milano’da alabilmelerine olanak sağlar. Her yıl 60’dan fazla ülkeden 3000’ni aşkın öğrenciye ev sahipliği yapar.

Yurtdışı dil eğitimi sektörünün önde gelen kurumları tarafından İtalya’nın en iyi dil okullarından biri olarak ödüllendirilmiştir. İtalya Milli Eğitim Bakanlığı, ICS QUALITY, IALC, EDUTALIA ve Siena Universita Stranieri ile akreditasyonu vardır.

Özellikle İtalya’ya keyif amaçla seyahat etmek, dil öğrenirken aynı zamanda gezmek ve eğlenmek isteyenler için çok uygun LINGUAVIVA Language School Floransa Sanat Tarihi Kursunda öğrenciler diğer programlara oranla haftalık olarak daha az İtalyanca dil eğitimi alır, daha çok sosyal programlara katılırlar.

Öğrenciler 2 hafta süreyle haftada 15 ders alırlar. Dersler öğleden sonra verilir, her ders 45 dakikadır. Dersler İtalyanca olarak işlenir. 2 hafta sanat tarihi ve İtalyanca dil eğitimi ücreti 190 EUR’dur. Eğitim ücretine dersler ve müze giriş biletleri dahildir. Programa kayıt için gerekli minimum yaş esneklik gösterir.

LINGUAVIVA Language School Floransa sanat tarihi kursu, mimaride, heykelde ve resim sanatında Romanesk’den Maniyerizme kadar olan dönemde önemli sanat akımları, Gotik tarzdan ünlü ressamlar Cimabue ve Giotto’nun 14.yüzyıla ait mükemmel eserlerine İtalyan rönesansına ait bir çok parçaya, Romanesk mimarinin tarihine bir çok konuyu işler.

İtalya, Floransa’da İtalyanca dil eğitimi almak belki de yurt dışı eğitim programlarının en keyiflisi olabilir. Tarihi çok yüzyıllara dayanan mimariye sahip yapılar, tiyatro, konser salonları, müzeler, sanat galeri, İtalyan gastronomisinin en güzel örneklerinin yer aldığı gurme restaurantlar ve kafelerle çevrili şehir öğrencilere hem çokça İtalyanca pratik yapma imkanı hem de görsel şölen sunar.

Aile yanı, paylaşımlı öğrenci daireleri ve apart oteller öğrencilerin konaklama seçeneklerinden bir kaçıdır.

Sanat temalı bu programa yıl boyunca kayıt gerçekleştirilebilir. Kayıtlar ve okulların konaklama seçenekleri yıl içerisinde hızlı bir şekilde dolar. Kayıt ve program içeriği ile ücretsiz destek için Global Yurtdışı Eğitim danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Tanıdıklarınızla Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir