İtalya Dil Okulları İçin Püf Noktalar

italya-dil-okullari

Makarnanın, Pizzanın ve Romantizmin ana vatanı İtalya’da İtalyanca dil eğitimi görmek mi istiyorsunuz? İtalya’ya her yıl tüm dünyadan neredeyse beş yüz bin kişi İtalyanca dil kurslarına katılmak üzere gelmektedir.

İtalya, dil okulunuz boyunca kültürel geziler gerçekleştirmek, müzeleri gezmek ve çevre ülkeleri görmek için eşsiz bir konuma sahiptir. İtalya’da dil eğitimi gördüğünüz süre boyunca hızlı trenleri kullanarak hafta sonları birçok komşu ülkeyi ziyaret edebilirsiniz.

Floransa ve Roma, deniz kenarında olmamalarına rağmen dil okulu için en çok seçilen İtalyan şehirleridir. Bu kentlerin yanı sıra deniz kenarında olan Calabria, Cenova gibi şehirler de İngilizce eğitimi için sıklıkla tercih edilir. Hangi şehri tercih ederseniz tercih edin bilmeniz gereken şey, Akdeniz ikliminin hakim olduğu İtalya’da kışların pek katı olmadığıdır. Ilıman olan kış mevsimi turistlerin ve öğrencilerin rahatlıkla gezebilmelerine imkan sağlar.

İtalya dil kursu alternatiflerini araştırırken gitmek istediğiniz kenti ve mevsimi özenle seçmeli ve çok ilgi ile tercih yapmalısınız. Kurs tercihi konusunda uzmanlardan yardım almak ve bütün öğrenci vizesi prosedürlerinizin yürütülmesi için bizlerden yardım alabilirsiniz.

Daha ayrıntılı bilgiler için İtalya Dil Okulları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Tanıdıklarınızla Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir