Milano Dil Okulları

milano-dil-okullari-global-yurtdisi-egitimYüzölçümü olarak İtalya’nın en büyük, nüfus olarak ise en büyük 2.şehri olan Milano Avrupa’nın en zengin şehirlerinden biridir. Modanın ve futbolun da kalbi olan Milano’da herkese hitap edecek birşeyler bulmak mümkündür. İtalyanca dil eğitimi için de Milano Roma ile birlikte ülkenin en fazla tercih edilen şehirleri arasındadır.

Milano’da bulunan dil okullarında genel İtalyancadan iş İtalyancasına, sınav hazırlık programlarından amaca yönelik İtalyanca kurslarına kadar birçok program bulunmaktadır. Okullar öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirebilmeleri için İtalyanca dil eğitim programlarının yanı sıra bir çok aktivite ve gezi programı da sunmaktadır. Bu programlara katılan öğrenciler hem İtalyan yaşamını yakından gözlemler, hem Milano’yu yaşar hem de İtalyanca dil pratiği yaparak dil gelişimlerine katkı sağlarlar.

Milano’da bulunan bir dil okulunda eğitim aldığınızda konaklamanızı okul aracılığıyla bulabilirsiniz. Dil okulları konaklama ihtiyacı olan öğrencilere şehrin farklı noktalarında bulunan ve titizlikle seçtikleri İtalyan ailelerin yanlarında, paylaşımlı öğrenci evlerinde veya yurtlarda konaklama sunarlar. Aile yanı konaklamalar diğer seçeneklere göre hem daha ekonomiktir, hem de öğrencilerin dil gelişimlerini arttırabilmeleri için daha yararlıdır. Ayrıca İtalyan bir ailenin yanında kaldığınızda İtalyan kültürünü de yakından tanımış olursunuz.

Milano’da bulunan dil okulları arasında ise en fazla dikkat çeken ve kaliteleri ile daima öğrencilerinden takdir toplayan okullar arasında ise Scuola Leonarda Da Vinci, International House ve Linguaviva gelmektedir.

Sonraki yazılarımızda Milano Dil Okulları ile ilgili çok daha detaylı bilgiler vereceğiz. Milano Dil Okulları sayfamızı inceleyerek şehirdeki dil okulu detaylarına ulaşabilirsiniz.

Tanıdıklarınızla Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir