Bir Vize İle 30 Ülke

schengen-vizesi-globalyurtdisiegitim

Yıllardır konuşulduğu gibi bugünlerde de vizesiz Avrupa yine gündemde. Vize kalkar mı veya muafiyet derecesi ne olur bilinmez ama Schengen vizesi kapsamında 30’dan fazla ülkeye ziyarette bulunmak mümkündür.

Schengen vizesiyle girilecek ülkeler arasında; Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsviçre, İtalya, İzlanda, Letonya, Lichtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya ve Yunanistan yer almakta, Bulgaristan, Hırvatistan ve Romanya da her ne kadar kendi vizelerini uygulasalar da Schengen vizesiye girilen ülkeler arasında yer almaktadır.

Özellikle yurtdışında dil eğitimi almak isteyenler 90 güne kadar olan C tipi ziyaretçi Schengen vizesinden faydalanarak istedikleri ülkede dil eğitimlerini alabilirler. Almanya, İspanya, İtalya ve Fransa dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin Schengen alanındaki en uğrak ülkeleri arasında yer alır. Yeşil pasaport sahipleri 90 güne kadar olan Schengen ülkesi ziyaretlerinde ve dil eğitimlerinde vizeden muaftır.

Yurtdışında dil eğitimi alacak öğrencilerin kalış süresi 90 günü aşacaksa sadece gitmek istedikleri ülkeden alacakları D tipi oturumlu öğrenci vizesine başvurmaları gerekmektedir. Bu vizeyi almak ziyaretçi Schengen’e göre hem daha zordur, hem daha uğraşlıdır hem de daha uzun sürelerde sonuç alınmaktadır. Ayrıca D tipi vizelerde her ülkenin kendine göre belirlemiş olduğu farklı kurallar prosedürler içerisine girmektedir.

Detaylı bilgiler için http://www.global-yurtdisiegitim.com ile iletişime geçebilirsiniz.

Tanıdıklarınızla Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir