Cenova Dil Okulları

cenova-dil-okullariİtalya’nın liman kentlerinden biri olan Cenova, ün olarak biraz daha geri kalmış olsa da en az Roma veya Venedik kadar görülesi bir şehirdir. Eşsiz görüntüsüyle yılın hemen her dönemi aynı berraklıkta konuklarını karşılayan kentte, sis, kar ya da dondurucu soğuklar yılda bir kereden fazla yaşanmaz. Dünyaca ünlü şarkı ”I found my love in Portofino” da sözü edilen Portofino Cenova’nın hem en küçük hem de en ünlü beldesidir. Bu kadar canlı bir şehir de İtalyanca öğrenmek de tabi ki fevkalade olmaktadır.

Kent ve metropol nüfusu ile birlikte toplam 1,5 milyonu bulan insan popülasyonu Cenova’yı İtalyanın kalabalık şehirlerinden biri yapmıştır. Cenova’nın eski tarihsel merkezileri “Le Strade Nuove” ve “Palazzi dei Roll” 2006 yılında UNESCO Dünya Mirasları listesine katılmış, üstün gastronomi, mimari, müzik ve sanat etkinlikleri dolayısıyla 2004 yılında Avrupa Kültür Başkenti olmuştur.

İtalyanca dil eğitimi için ön plana çıkan dil okulu Scuola Tricolore aracılığıyla birçok uluslararası öğrenciye de ev sahipliği yapan Cenova hakkındaki ayrıntılı bilgilere ve dil okulu detaylarına Cenova Dil Okulları sayfasından ulaşabilirsiniz.

 

Tanıdıklarınızla Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir