İtalya Yaz Okulu Seçenekleri

italya-yaz-okulu

Yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirmek isteyen 7-17 yaş arası gençlerin katılım gösterdiği İtalya Yaz Okulları‘na katılarak hem eğlenecek, hem İtalyanca dil eğitimi alacak hem de unutulmaz bir tatil geçireceksiniz. İtalya’daki yaz okulları isterseniz büyük şehirlerde şehir merkezlerinde, isterseniz küçük şehir ve kasabalarda doğa ile iç içe sakin bir konumda olsun, İtalyanca dil gelişiminize katkıları oldukça büyük olacaktır.

İtalya Yaz Okulları genellikle kamp formatında kapalı kampüs ortamında olsa da talep eden öğrencilerimiz için aile yanı konaklamalı programlar da sunulmaktadır. İtalya Yaz Okulları ‘na katılırken bir ailenin yanında kalmak ülkenin kültürünü yakından gözlemlemek ve bol bol pratik yapmak için oldukça idealdir. Kimi öğrencilerimiz yanında kaldığı ailelerle iyi bir dostluk kurarak gelecek yıllarda da onlarla görüşme şansına sahip olmaktadır.

İtalya Yaz Okulları içerisinde şüphesiz ki en kaliteli kamp programları İtalya’nın en popüler dil okullarından biri olan Scuola Leonardo Da Vinci’nin Salerno Kampı ve yine İtalya’nın saygın dil okullarından olan Linguaviva’nın Lignano Kampı’dır. Her iki İtalya Yaz Okulu‘nda da öğrenciler haftada 20 ders İtalyanca dil eğitimi almakta, ders sonralarındaki zamanlarda çeşitli aktivitelere ve gezilere katılmakta, kampüs içerisinde bulunan yurtlarda tam pansiyon olarak konaklamaktadır.

İtalya Yaz Okulları ‘na katılıp aile yanında konaklama isteyen öğrenciler içinse Sprachcaffe Floransa Yaz Okulu ve Europass Floransa Yaz Okulu oldukça idealdir. Bu merkezlerde eğitim alan öğrenciler Floransa’nın mükemmel tarihi dokusunu yakından gözlemleme imkanına sahip olacaktır. Sprachcaffe Floransa Yaz Okulu aynı zamanda isteyen öğrencilerine yurt konaklama alternatifi de sunmaktadır.

İtalya Yaz Okulları ‘na katılmak isteyenler okulların Türkiye’deki en yetkili danışmanlık firmalarından olan Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirler. İletişim için (212) 227 0 227 numaralı telefonu arayarak size en uygun İtalya Yaz Okulu ‘nun belirlenmesi konusunda Global danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Tanıdıklarınızla Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir