İtalyanca Dil Eğitimi İçin Popüler Şehirler

populer-italya-dil-okullariİtalya’da İtalyanca dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için bir çok İtalya Dil Okulu seçeneği mevcuttur. Başta başkent Roma’da bulunan Roma Dil Okulları olmak üzere Milano Dil Okulları ve Floransa Dil Okulları öğrenciler için en popüler şehirler arasındadır. Bu şehirlerin popüler olmasının sebepleri hem birçok imkana kolayca ulaşabilecek büyük ve tursitik şehirler olması, hem de Güney İtalya’ya göre çok daha güvenli olmalarını söyleyebiliriz.

İtalya’da dil eğitimi almak isteyenler için yine ön plana çıkan okul ve şehir olarak Venedik Dil Okulları, Cenova Dil Okulları ve Siena Dil Okulları’nı sayabiliriz. Bu şehirlerin de tarihi dokuları ve turist çekme yüzdeleri popüler olarak saydığımız Roma, Milano ve Floransa’dan hiçte aşağıya kalmayacak bir seviyededir.

İtalya Dil Okulları ‘na giden öğrenciler talep etmeleri durumunda okullar tarafından sunulan İtalyan ailelerin yanlarında veya öğrenci evlerinde konaklayabilmektedir. Konaklama yerleri şehirlerin farklı noktalarında olsa da toplu taşıma ile okula kolay ulaşım imkanına sahiptirler. Öğrenciler ders sonralarındaki zamanlarda şehrin ünlü bölgelerine rahatlıkla ulaşabilir ve İtalya’da eğitim aldıkları zamanları ülkeyi yakından tanıma imkanına sahip olurlar. İtalya Dil Okulları hakkındaki ayrıntılı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Tanıdıklarınızla Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir