Venedik Karnavalı ile Hem Eğlen Hem de İtalyanca Öğren!

venedik-dil-okuluBugünlerde İtalyanca öğrenmek isteyenler için Venedik Dil Okulları oldukça popüler. Bunun en büyük sebebi 30 Ocak 2016 tarihinde başlayacak olan Venedik Karnavalı. Ana haber bültenlerinde karşınıza bu karnavaldan dolayı otellerin tükendiği haberi sıkça çıkabilir. Veya geçmişte bir yerlerden Venedik Karnavalı ’na kulak aşinalığınız olmuştur. Peki nedir bu Venedik Karnavalı?

Orjinal adı Carnevale di Venezia olan bu karnaval her yıl İtalya’nın Venedik şehrinde düzenlenen ve bahardan önceki 40 gün içerisinde yapılan ve 11 gün süren bir karnavaldır. Karnavalın amacı Pagan kültüründe baharı karşılamak olsa da bir diğer duyum; 13.yy’da Venedik halkının yakalandığı veba salgını yüzünden insanların yaralarını gizlemek amacıyla maske ve uzun kıyafetlerle gezmelerinden ortaya çıkmıştır.

Kutlandığı ilk yıllarda sosyal sınıf ayrımı amacıyla kutlamalar yapılsa da günümüzde şehir için oldukça büyük bir ticari gelir olan Venedik Karnavalı’nda insanlar tıpkı 13.yy’daki rengarenk maskeler ve uzun kıyafetlerle gezmektedir. Şehir içerisine çeşitli şenlik alanları kurulmakta, 11 gün boyunca bu eğlence devam etmektedir.

Stanley Kubrick’in yönettiği, başrollerinde Nicole Kidman ve Tom Cruise gibi ünlü isimlerin oynadığı ‘’Gözü Tamamen Kapalı’’ filmi Venedik Karnavalı’ndan esinlenmiş ve yayınlandığı 1999 yılında büyük gişe hasılatı kazanmıştır.

Gündüz İtalyanca dil eğitimi alıp akşam Venedik Karnavalı’nda boy göstermek isteyenlere Venedik Dil Okulları içerisinde en fazla önereceğimiz okul Istituto Venezia Dil Okulu ‘dur. 16 yaşından itibaren her yaş grubu için İtalyanca dil kursu sunmaktadır. İsterseniz Karnaval süresince 2 hafta, isterseniz daha uzun sureli İtalyanca dil eğitimi için Venedik Istituto Venezia Dil Okulu sizleri bekliyor.

Bir diğer dil okulu olan Venice Italian School da Venedik Dil Okulları arasında oldukça iyi bir alternatif. Daha detaylı bilgiler için Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçebilirsiniz.

Tanıdıklarınızla Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir