İş Yaşamı İngilizce Eğitim Programları

Yurtdışı Dil OkuluGerek çalışma yaşamında, gerek günlük hayatımızda kullanmak, hatta bazen yalnızca kendi kişisel ilerlememize katkıda bulunmak için, birçoğumuz İngilizce eğitimi alıyoruz.

 

İşte bu nedenledir ki dünyada milyonlarca insan, bir yolunu bulup İngilizce öğrenimi görüyor. Bununla beraber küreselleşen ekonomi yaşamında talep edilen İngilizce bilgisi artık “derdini söyleyebilme” seviyesinin daha çok üzerinde bir İngilizce düzeyini gerektiriyor. Çünkü günümüzde iş hayatının en taban trendlerinden bir tanesi olan “uzmanlaşma” konsepti ve personelin her yerde kendilerini buna bakarak geliştirmeleri isteniyor. Bunun yolu ise, iş dünyasında olan profesyonellerin, her alanda özel tesisata sahip olmasından geçiyor. İş hayatı İngilizcesi programları, çalışma hayatı süresince etkin olarak konuşulacak İngilizce bilgisine sahip olmak için gereken iş terminolojisini kazandırmanın dışında, görüşme yöntemleri, çalışma görüşmeleri, sunum teknikleri ve telefonla konuşma, araştırma, resmi yazışmalar ve rapor hazırlama gibi konularda da ilerlemeye odaklanmış programlardır. Bunlardan birtakımı pazarlama, finanstır, halkla ilişkilerdir ve insan kaynaklarıdır.

 

İş yaşamı İngilizcesi programına katılacağınız okula karar verirken, öncelikle hangi çeşit programın hazırlandığının incelenmesi gerekmektedir. İş İngilizcesi programını sadece seçilebilen derslerden biri olarak hazırlamakta olan kurumlar olduğu gibi, çalışanlara uygun ihtisas kursları hazırlayan ve çalışma hayatı İngilizcesinin pek çok değişik alt branşın da program sunan kurumlar da mevcut. Çalışma hayatı İngilizcesi hususunda, dünya genelinde kabul gören TOEIC ve BULATS testleri, Türkiye’deki pek çok patron tarafından, işe girişte bir şart olarak istenebilmektedir. Eğer İngilizce öğreniminiz sonrasında iş başvuruları yapmayı istiyorsanız veya çalışmak istediğiniz kurum iş yaşamı İngilizcesini zorunlu tutuyorsa, bu testlere hazırlık programı yapan İngilizce kurumlarını da seçebilirsiniz.

Tanıdıklarınızla Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir