Ülkemiz Dışında Hem Eğitim Almak Hem Çalışmak

Yurtdışı EğitimEsasında tam zamanlı olarak eğitim görmek kendi başına zorlu bir konu olarak görülebilir; üstüne üstlük hiç para bile almadan. Öte yandan ise Amerika Birleşik Devletleri veya Birleşik Krallık gibi ülkelerde şayet tam zamanlı bir şekilde eğitim görüyorsunuz size 20 saate yakın çalışma şansı da sunuluyor. Ülkeden ülkeye farklılık gösteren bir başka durum ise hangi yerlerde çalışabileceğiniz. Mesela Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitim alıyorsanız, yirmi saate yakın Kampüs içerisinde çalışmanız gerekebilir. Birleşik Krallık’ya göz attığımızda ise bu koşulun daha esnek olduğunu ve istediğiniz yerde yirmi saati aşmaması kaydı ile çalışabileceğinizi söyleyebiliriz. Pekala hem eğitim alıp hem de çalışmanın ne takım yararları ve zararları olabilir?

 

Öğreniminiz boyunca çalışmak istemiyorsanız bile böyle bir şansı yakalamak sahiden önemlidir ve diploma aldıktan sonra size faydası olacaktır. Her konuda olduğu gibi burada da dezavantajlarla rastlaşmak mümkün. Şayet çok zor ve yoğun bir eğitim programı görüyorsanız, aynı zamanda çalışmak da mecburiyetindeyseniz, bu sizin için güçlü bir mücadele olacaktır. Sadece okulda çalışmaya müsaade eden ülkelerdeki problem; kişilerin daha fazla kazanç sağlayabilecekleri kurumlarda çalışma fırsatından yoksun bırakılmalarıdır.

 

Tabii çalışma zamanının sadece yirmi saat ile sınırlı tutulması daha çok kazanç elde etmesi gereken insanlar için sorun olacaktır. İyi olan haber ise dönem aralarında ve yazın gençler 40 saate kadar yani tam zamanlı çalışma şansına sahip olurlar. Lakin eğitim sürecinde tam zamanlı olarak okula gitmek ve tatillerde tam zamanlı bir biçimde çalışmak zorunda olmak, gençlere dinlenme şansı sunmayacaktır.

Tanıdıklarınızla Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir