İtalyanca Dil Kursları

İtalya Dil OkullarıPizzanın, Romantizmin ve Makarnanın ana vatanı İtalya’da dil eğitimi mi görmek istiyorsunuz? İtalya’ya her yıl tüm dünyadan neredeyse 500 bin kişi İtalyanca dil okullarına katılmak için gelmektedir.

 

İtalya, dil eğitimi boyunca kültürel geziler gerçekleştirmek, müzeleri görmek ve çevredeki ülkeleri görmek için eşsiz bir konuma sahiptir. İtalya’da dil eğitimi aldığınız süre boyunca hızlı trenleri kullanarak hafta sonları birçok Avrupa ülkesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Roma ve Floransa, deniz kıyısında olmasalar da dil okulu için en çok seçilen İtalyan şehirleridir. Bu kentlerin yanı sıra deniz kenarında olan Calabria, Cenova gibi şehirler de dil eğitimi için sıklıkla seçilir. Hangi kenti tercih ederseniz tercih edin bilmeniz gereken şey, Akdeniz ikliminin hakim olarak hissedildiği İtalya’da kışların çok da sert geçmediğidir. Ilıman geçen kış mevsimi turistlerin ve gençlerin rahat eğlenmelerine imkan sağlar.

 

İtalya’da dil kursu alternatiflerini soruştururken gideceğiniz şehri ve sezonu özenle tercih etmeli ve çok dikkatlice tercih yapmalısınız. Kurs seçimi hususunda uzmanlardan yardım almak ve bütün öğrenci vizesi işlemlerinizin bedava yapılması için bir yurtdışında eğitim danışmanlık kurumunun ücretsiz yardımından yararlanabilirsiniz.

Tanıdıklarınızla Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir