Yurtdışında Yabancı Dil Öğretiminde En Fazla İlgiyi Hangi Ülkeler Alıyor?

Yurtdışı Dil OkullarıÖnceden yurtdışı eğitim denildiğinde akıllara İngiltere, Amerika, İsviçre gibi ülkeler gelirdi. Son yıllarda hem verdiği eğitimlerle hem de ücretleriyle cazip olan Kanada, Bulgaristan, Malezya gibi ülkeler büyük ilgi görmekte.

 

Yurtdışında eğitim, örgün eğitim kurumunda görülen kısa veya uzun süreli yabancı dil, mesleki eğitim, orta öğretim, yüksek öğretim konularını içeriyor. Her alan kendi içinde uzmanlık istemekle beraber yurtdışı eğitim danışmanları tecrübeli ve konusunda uzman çalışanlarıyla tüm alanlarda hizmet sağlıyor.

 

Görülecek eğitimin türüyle doğru orantılı olmakla birlikte kısaca ne kadar erken soruşturma ve hazırlıklara başlanırsa, o kadar iyi diyebiliriz. Akdenizli olmanın verdiği rahatlıkla Türkiyeli öğrenciler çoğunlukla kararları son dakika da alıyorlar. İlgili eğitim bir orta öğretim kurumuna devam etmek ise, bu pozisyonda da eğitime başlanacak akademik yıldan önceki güz dönemi bu işlemler için en uygun zaman. Bu nedenle de size tavsiyemiz yurtdışında bir kuruma başlangıç tarihinden en geç 1 sene öncesinden hazırlıklara başlamanız.

 

İngilizce konuşulan ülkeler her dönem öğrencilerimizin favorisi. ABD sağladığı neredeyse sınırsız eğitim seçeneği ve Britanya yakınlığı ile Türkiyeli gençlerin en çok eğitim gördüğü ülkelerin başında geliyor. Ayrıca, ücretleri, giriş şartları sebebiyle Rusya, Almanya, Fransa, Bulgaristan, Avusturya, Ukrayna gibi yakın olan ülkelerde de ciddi ölçüde eğitim alan gencimiz var. Son yıllarda, ülkelerin artan ekonomik gücü, eğitim koşulları ve ülkemizle olan münasebetleri ile beraber Güney Kore, Singapur, Japonya, Çin ve Malezya benzeri ülkeleri de Türk öğrenciler bilhassa yabancı dil ve yüksek öğretim için seçiyor.

Tanıdıklarınızla Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir