İtalyanca Dil Kursları

İtalya Dil OkullarıPizzanın, Romantizmin ve Makarnanın vatanı İtalya’da dil eğitimi görmek mi istiyorsunuz? İtalya’ya her sene bütün dünyadan yaklaşık beş yüz bin kişi İtalyanca dil kurslarına katılmak üzere gelmektedir.

İtalya, dil okulunuz süresince kültürel aktiviteler yapmak, müzeleri gezmek ve komşu ülkeleri gezmek için harika bir lokasyona sahiptir. İtalya’da dil eğitimi aldığınız zaman zarfında demiryollarını kullanarak hafta sonlarında birçok komşu ülkeyi görebilirsiniz.

Floransa ve Roma, deniz kenarında olmamalarına rağmen dil okulu için en çok seçilen İtalyan şehirleridir. Bu şehirlerin yanı sıra deniz kenarında olan Cenova, Calabria gibi şehirler de İngilizce eğitimi için çoğunlukla tercih edilir. Hangi şehri tercih ederseniz tercih edin hatırlamanız gereken madde, Akdeniz ikliminin yoğun olarak hissedildiği İtalya’da kışların çok da sert geçmediğidir. Ilıman olan kış ayları turistlerin ve gençlerin rahat gezebilmelerine imkan sağlar.

İtalya dil okulu seçeneklerini araştırırken gideceğiniz şehri ve mevsimi özenle seçmeli ve çok dikkatlice karar vermelisiniz. Okul seçimi hususunda uzmanlardan yardım almak ve bütün öğrenci vizesi prosedürlerinizin bedava yapılması için bir yurtdışında eğitim danışmanlık kurumunun ücretsiz desteğinden faydalabilirsiniz.

Tanıdıklarınızla Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir