İtalya’da Dil Okulları

İtalya Dil OkullarıMakarnanın, Pizzanın ve Romantizmin kaynağı İtalya’da İtalyanca dil eğitimi almak mı istiyorsunuz? İtalya’ya her yıl tüm dünyadan neredeyse 500 bin öğrenci İtalyanca dil okullarına katılmak için gelir.

İtalya, dil kursunuz boyunca kültürel geziler yapmak, müzeleri gezmek ve çevre ülkeleri gezmek için eşsiz bir konuma sahiptir. İtalya’da dil eğitimi gördüğünüz zaman zarfında hızlı trenleri kullanarak hafta sonlarınızda pek çok ülkeyi gezebilirsiniz.

Floransa ve Roma, deniz kıyısında olmamalarına rağmen dil kursu için ilk seçilen İtalyan şehirleridir. Bu kentlerin yanı sıra deniz kenarında olan Calabria, Cenova gibi şehirler de İngilizce eğitimi için sıklıkla tercih edilir. Hangi şehri seçerseniz seçin hatırlamanız gereken madde, Akdeniz ikliminin yoğun olarak hissedildiği İtalya’da kışların çok da sert olmadığıdır. Ilıman olan kış ayları turistlerin ve gençlerin rahat gezebilmelerine olanak sağlar.

İtalya dil okulu seçeneklerini araştırırken gideceğiniz şehri ve mevsimi itina ile tercih etmeli ve çok ilgi ile tercih yapmalısınız. Kurs tercihi hususunda uzmanlardan destek almak ve tüm öğrenci vizesi işlemlerinizin ücretsiz yürütülmesi için bir yurtdışı eğitim danışmanlık kurumunun ücretsiz yardımından yararlanabilirsiniz.

Tanıdıklarınızla Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir