İtalyanca Dil Kursları

İtalya'da Yurtdışı EğitimRomantizmin, Makarnanın ve Pizzanın vatanı İtalya’da İtalyanca dil eğitimi görmek mi istiyorsunuz? İtalya’ya her sene bütün dünyadan yaklaşık beş yüz bin kişi İtalyanca dil kurslarına katılmak üzere gelmektedir.

İtalya, dil eğitimi süresince kültürel aktiviteler yapmak, müzeleri gezmek ve çevre ülkeleri gezmek için eşsiz bir konumdadır. İtalya’da dil eğitimi gördüğünüz süre boyunca hızlı trenleri kullanarak hafta sonlarınızda pek çok ülkeyi ziyaret edebilirsiniz.

Roma ve Floransa, deniz kenarında olmasalar da dil okulu için en çok tercih edilen İtalyan kentleridir. Bu şehirlerin dışında denize yakın olan Cenova, Calabria gibi kentler de dil eğitimi için sıklıkla seçilir. Hangi kenti seçerseniz seçin hatırlamanız gereken şey, Akdeniz ikliminin hakim olduğu İtalya’da kışların çok da sert olmadığıdır. Ilıman olan kış ayları turistlerin ve gençlerin rahat gezebilmelerine imkan sağlar.

İtalya’da dil okulu seçeneklerini araştırırken gideceğiniz şehri ve mevsimi özenle seçmeli ve çok ilgi ile karar vermelisiniz. Okul tercihi hususunda uzmanlardan yardım almak ve bütün öğrenci vizesi prosedürlerinizin bedava yürütülmesi için bir yurtdışı eğitim danışmanlık kurumunun ücretsiz desteğinden faydalabilirsiniz.

Tanıdıklarınızla Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir