İtalya’da Dil Okulları

İtalya Dil OkullarıMakarnanın, Pizzanın ve Romantizmin kaynağı İtalya’da dil eğitimi mi almak istiyorsunuz? İtalya’ya her yıl bütün dünyadan yaklaşık beş yüz bin kişi İtalyanca dil eğitimi almak için gelmektedir.

İtalya, dil eğitimi boyunca kültürel aktiviteler yapmak, müzeleri gezmek ve çevre ülkeleri gezmek için eşsiz bir konuma sahiptir. İtalya’da dil eğitimi gördüğünüz zaman zarfında hızlı trenleri kullanarak hafta sonlarında birçok Avrupa ülkesini gezebilirsiniz.

Floransa ve Roma, deniz kıyısında olmamalarına rağmen dil kursu için ilk seçilen İtalyan kentleridir. Bu şehirlerin dışında deniz kenarında olan Cenova, Calabria gibi kentler de dil eğitimi için çoğunlukla seçilir. Hangi kenti seçerseniz seçin bilmeniz gereken şey, Akdeniz ikliminin hakim olduğu İtalya’da kışların çok da katı olmadığıdır. Ilıman olan kış ayları turistlerin ve gençlerin rahat gezebilmelerine olanak sağlar.

İtalya dil okulu seçeneklerini araştırırken gideceğiniz şehri ve sezonu itina ile tercih etmeli ve çok ilgi ile tercih yapmalısınız. Kurs tercihi hususunda profesyonel destek almak ve tüm öğrenci vizesi işlemlerinizin bedava yapılması için bir yurtdışında eğitim danışmanlığı firmasının ücretsiz yardımından faydalabilirsiniz.

Tanıdıklarınızla Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir