İtalyanca Dil Kursları

İtalya Yurtdışı Eğitim

Romantizmin, Makarnanın ve Pizzanın kaynağı İtalya’da dil eğitimi mi almak istiyorsunuz? İtalya’ya her yıl bütün dünyadan yaklaşık beş yüz bin kişi İtalyanca dil kurslarına katılmak üzere gelmektedir.

İtalya, dil eğitimi süresince kültürel aktiviteler gerçekleştirmek, müzeleri gezmek ve komşu ülkeleri gezmek için harika bir lokasyona sahiptir. İtalya’da dil eğitimi aldığınız zaman zarfında demiryollarını kullanarak hafta sonları pek çok komşu ülkeyi ziyaret edebilirsiniz.

Roma ve Floransa, deniz kenarında olmasalar da dil kursu için en çok tercih edilen İtalyan kentleridir. Bu kentlerin dışında denize yakın olan Calabria, Cenova gibi şehirler de dil eğitimi için sıklıkla tercih edilir. Hangi şehri seçerseniz seçin hatırlamanız gereken madde, Akdeniz ikliminin yoğun olduğu İtalya’da kışların çok da sert geçmediğidir. Ilıman olan kış ayları turistlerin ve gençlerin rahat dolaşmalarına imkan sağlar.

İtalya’da dil kursu seçeneklerini araştırırken gideceğiniz şehri ve mevsimi özenle tercih etmeli ve çok ilgi ile karar vermelisiniz. Okul tercihi hususunda uzmanlardan yardım almak ve tüm öğrenci vizesi işlemlerinizin ücretsiz yürütülmesi için bir yurtdışı eğitim danışmanlık kurumunun ücretsiz yardımından yararlanabilirsiniz.

Tanıdıklarınızla Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir