Yurtdışı Dil Kurslarında Program Alternatifleri

Yurtdışında Dil EğitimiYurtdışında dil okullarına başvurmayı düşünüyorsanız, başvuracağınız program türünü ihtiyaç ve önceliklerinize bakarak dikkatlice tercih etmenizi öneririz. Hangi ülkede, hangi şehirde veya hangi dil kursunda yurtdışı eğitim alırsanız alın, aşağıda bulunan esas programlardan birini seçebilirsiniz;

1. Genel Dil Kursları
Haftalık genel olarak 20 derslik dil eğitimi kurslarına verilen genel isimdir. Genellikle sabah dokuzda başlar ve öğlen 13’de biter.

2. Yoğun İngilizce Dil Eğitimi
Yaklaşık haftalık 30 ders İngilizce eğitimi programlarıdır. Genel programdaki eğitimin üzerine, öğleden sonra günde 2 saatlik ilave modül eklenmesi ile meydana getirilir. Bu ek parçalar okulun olanaklarına ve öğrencilerin önceliklerine bakarak tayin edilir.

3. Akademik Sömestr Dil Eğitimi
Altı veya dokuz aylık programlardır. Aynen örgün öğrenimde olduğu gibi, programın tamamında aynı derslikte, aynı öğrencilerle ve belli bir programı sıkı sıkıya izleyerek devam edersiniz. Program zamanınızın sonunda erişeceğinize düzeyi tam olarak bilirsiniz.

4. Sınavlara Hazırlık Programları
TOEFL veya IELTS sınavlarına hazırlanıyorsanız, sınavlara ve test yöntemlerine yönelik bu gibi kursları tercih etmelisiniz.

5. Hususi İhtiyaçlara Yönelik İngilizce Dil Eğitimi Programları
Bazı yurtdışı dil okulları, doktorlar, avukatlar, pilotlar gibi özel meslek gruplarına yönelik, bu mesleklerde kullanılan kalıpları ve teknikleri de içeren dil eğitimi programları da hazırlarlar.

Tanıdıklarınızla Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir