Yurtdışında Eğitim Göreceklerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Yurtdışı Dil EğitimiYurtdışında dil eğitimi almak istiyorsanız sizler için derlediğimiz bu makaleyi dikkatle inceleyin:

1. Yurtdışı dil kursunun seçimi
Yurt dışında hangi dil okulunda eğitim göreceğiniz en belirleyici kriterlerden biridir. Dil okullarını iyice araştırmalı, ucuz ve sizde şüphe bırakacak dil okullarından uzak durmalısınız.

2. Ülke Tercihi
Hangi ülkede eğitim almak istediğiniz aslında tamamen kültürel bir tercihtir. Yurtdışı dil okulları için Amerika’yı ve İngiltere’yi seçen öğrenciler arasında son derece bariz kültürel ayrımlar vardır. Sizin tercihiniz hangisinden yana olacak?

3. Kent Seçimi
Dil eğitimi göreceğiniz ülkeyi seçtiniz, peki ya kent? Büyük bir kent mi, küçük bir şehir mi yoksa kırsal kesimde bir okul mu? Bunu araştırırken yurtdışı eğitim sürenizi, zevklerinizi ve beklentilerinizi göz önüne almalısınız.

4. Hangi Program Seçeneği?
Genel olarak yabancı dil hakimiyetini ilerletmek isteyenlerle dil yeterlilik sınavlarına girecek öğrenciler aynı programları tercih etmemelidirler. Yurtdışı dil okullarında her {amaca|isteğe|tercihe] göre ayrı bir eğitim programı bulunmaktadır.

5. Süre
Dil eğitimi için kendinize ayırdığınız zaman sizi amacınıza götürmek için yeterli olacak mı? Belki zamanı azaltmanız, çoğaltmanız ya da birden çok programı toplu olarak almanız gerekebilir.

 

Tanıdıklarınızla Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir